SEO Danışmanlığı

seo danışmanlığı

Seo Danışmanlığı olarak SEO “Search Engine Optimization” Türkçesi “Arama Motoru Optimizasyon” demektir. Yaptığınız iş, bir mal ve verdiğiniz hizmet doğrultusunda, arayanların Google ya da diğer arama motorlarında aradıkları kelimelerle ilgili sonuçların listesinde yer alabilmektedir.  Websitesi yaptırarak sizin bulunmanız sağlanmaz. Website evet başlangıçta SEO çalışma mantığına göre hazırlanmalı ve tüm hiyerarşik yapı bunun üzerine kurulmalıdır.

Websitesi tasarımı bu işin %20’lik bölümüdür. Kısaca buz dağının görünen yüzüdür.

seo danışmanlığı
SEO – Search Engine Optimisation

Seo Gerekli midir?

Her işletme doğası gereği büyümeye eğilimlidir. Bu durumda olabildikçe müşteri kitlesine ulaşma hedefi her geçen artmakta olacaktır. Bu durumda verdiğiniz hizmetler, sattığınız ürünler doğrultusunda herhangi bir arama motorunda o kelimeler ile arandığında hedef kitlenizin önünde yer almalısınız. Güze anlaşılabilir ve her daim yenilenebilir bir website tasarımı ile yola başlamalı, online edildikten hemen sonra da SEO çalışmaları başlamalıdır. SEO çalışmaları oldukça sabır ve zaman isteyen bir süreçtir.

O halde seo potansiyel müşterilerimizin ya da hedef kitlemizin bizi bulabilmesi için temel olarak web tasarımından sonra bize gerekli bir unsurdur.

Seo Proje Danışmanlığı

İnternetin hayatımıza girmesi ve gücünün anlaşılmasıyla seo danışmanlığı diye bir sektör ortaya çıkmıştır. Bazı Web Tasarımı uzmanları bu konuyla yakından ilgilenmişler ve Google ve diğer arama motorlarının sonuçları listelemelerindeki mantık ve algoritmaları çözmeye çalışmışlardır.

Çoğunlukla “ben Google olsam sonuçları listelerken hangi noktalara önem verirdim” şeklinde düşünce tarzı ile yola çıkarak ve zaman içerisinde bu muhakemenin sonucu ortaya çıkan fikirlerini yapmış oldukları web siteleri üzerinde denemişler ve bu deneme yanılma yöntemleriyle başarıya ulaşabilmişler ya da ulaşamamışlardır.

Bir arama motoru gibi düşünüp onların yapılarını ve hareket tarzlarını doğru olarak tahmin edenler SEO Danışmanlığı yapmaya başlamışlardır.

SEO danışmanlığı 7/24 çalışmayı gerektiren bir meslektir. Hele ki SEO çalışması yaptığınız siteniz uluslararası bir müşteri portföyüne sahip ise. Sosyal medya danışmanlığı ile bir bütün olarak çalışmak gerekmektedir. Seo Bursa Danışmanlığı olarak biz Türkiye’de gece yarısı iken hedefinizdeki ülkede öğlen saati bir çok tanıtım ve makale yayınlamak zorunda kalınmaktadır. Genelde istenilen ücretler ise yapılan işin karşılığında alınan kazanımla karşılaştıralamayacak kadar küçüktür.